Transport Tycoon Deluxe

Lokomotywy

Transport koleją jest jednym z najbardziej opłacalnych w grze. Dzięki jednemu pociągowi można zarabiać całe miliony dolarów (niekoniecznie grając na najniższym poziomie trudności).

W grze występują trzy rodzaje kolei:

- zwykła
Zwykła
Jest to najwolniejszy typ kolei dostępny od początku gry. Dostępnych jest tu kilkanaście lokomotyw o różnej mocy i prędkości. Tylko w klimacie umiarkowanym (czyli w Anglii) jest dostępnych więcej maszyn niż w pozostałych trzech klimatach (afrykańskim, zimowym, "zabawkowym"). W tym ostatnim lokomotywy są najgorsze. Mają za małą moc i prędkość. Za to w umiarkowanym dostępne są nawet elektryczne o dużej mocy. W afrykańskim i zimowym są takie same i mają wystarczającą moc. Po osiągnięciu roku ok. 2030 wszystkie zwykłe koleje są wycofywane ze sprzedaży (oprócz Anglii, gdzie zostają 2 lokomotywy).

- monorail
Monorail
Są to po prostu koleje jednotorowe. Mają znacznie wyższą prędkość i moc od zwykłych. Dostępne są tylko dwie lokomotywy tego rodzaju (pomijając krainę zabawkową, w której jest tylko jedna). Lepsza lokomotywa może również przewozić pasażerów bez potrzeby dołączania dodatkowych wagonów (2 maszyny ze zwykłych torów też posiadają taką możliwość ale mają one bardzo małą moc). Ten rodzaj torów jest dostępny w roku 1999. Wtedy pojawia się pierwsza lokomotywa, która jest używana do transportu towarów (ze względu na miejsca dla pasażerów w tej drugiej). Te lokomotywy w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie są wycofywane. Tory te mają jedną dużą przewagę nad zwykłymi - o wiele lepiej wyglądają.

- maglev
Maglev
Powyżej zaprezentowane tory są szczytem techniki Transport Tycoon Deluxe. Lokomotywy poruszają się po nich na poduszce magnetycznej z prędkością nawet 643 km/h. Posiadają również bardzo wysoką moc - największą w całej grze. Występują 4 lokomotywy tego rodzaju (znowu oprócz krainy zabawek, w której jest tylko jedna). Pierwsza pojawia się ok. 2030 roku i osiąga prędkość ponad 300 km/h.

Przejdź do spisu lokomotyw